hd_376da40553e75ef79500faff2536333a.jpg

Wiosna we Lwowie

Powoli zaczyna się najprzyjemniejszy okres we Lwowie – wiosna. Słońce zagląda zza architektonicznych perełek, spacerujemy po lwowskich uliczkach bez kurtek,  no i przede wszystkim pojawiają się ogródki piwne. Nie ma nic przyjemniejszego niż obserwowanie otaczającej nas rzeczywistości w słońcu i z kuflem zimnego lwowskiego piwa. Ale od początku, dlaczego warto jechać do Lwowa właśnie wiosną?


Dachy Lwowa

Coraz więcej hoteli, restauracji we Lwowie decyduje się na otwieranie tarasów widokowych na dachach budynków. W mieście z tak pięknymi widokami jest to strzał w dziesiątkę, a dla nowych baciarów odwiedzających Lwów po raz pierwszy, szansa na zapoznanie się z topografią miasta, oddychanie lwowskim powietrzem – a wszystko to przy lwowskiej kawie, piwie czy nawet wódce. Wiosną wszystko budzi się do życia, więc ty też żyj jego pełnią. 

Spacery po Lwowie

Wiosna to idealny moment na wybranie się na spacer bocznymi uliczkami Lwowa. Jest ciepło, słońce zaczyna sprawiać, że szarość i zaniedbanie niektórych kamienic nie robią ponurego wrażenia jak w listopadzie, a wręcz przeciwnie , pozwala zrozumieć historyczne zawiłości miasta.

Cmentarz Łyczakowski poza miejscem zadumy i jest również zielonym parkiem pamięci, wiosną możesz w nim spokojnie pochodzić, bez mokrych butów i lodowego podłoża. Odwiedź Orlęta Lwowskie, Stefana Banacha, Marię Konopnicką czy Lusię Zarembiankę właśnie w tym okresie. 

Osobiście, kwiecień od kilku lat wykorzystuję na poznawanie nowych miejsc we Lwowie, popularnie zwanych nieturystycznym Lwowem. Może chcesz zajrzeć do kamienicy Jerzego Janickiego? Zobaczyć, gdzie był Instytut Profesora Weigla? A może przejść się wydeptanymi przez Stanisława Lema ścieżkami w okolicy ulicy Brajerowskiej? Wiosna jest na to idealnym momentem. Spaceru dopełnia wizyta w Parku Stryjskim, już zieleniącym się i pachnącym nadzieją lata. Jest pięknie, spokojnie i wiosennie, spaceruj ze mną!

Gdzie iść na piwo we Lwowie?

Wiosną? Wszędzie! W ogródki zaopatrzony jest niemal każdy lwowski bar i restauracja. Masz ochotę na lagera? Proszę bardzo! Wolisz piwo kraftowe? Nie ma najmniejszego problemu? Może zwykły pils z pipy? Pij śmiało. Dodatkowo masz dookoła siebie ludzi. Kończy się siedzenie wewnątrz na wydzielonej ławie. Teraz obserwujesz jak wiosennym Lwowem przechadza się coraz więcej osób, wiele przysiądzie się do Ciebie i rozpocznie rozmowę. Znam to z doświadczenia. Najlepiej integruje się i poznaję nowych ludzi pijąc piwo na zewnątrz. Nie wierzysz? No cóż, Twoja strata. Radzę ją szybko nadrobić. 

Transport do Lwowa

Koniec zimy! Nie musisz się już martwić mrozami, lodowatym deszczem i licznymi kałużami. Przyleć do Lwowa, przyjedź pociągiem albo przejdź przejście graniczne. Teraz możesz wybierać w sposobach. Nie wiesz jaką walutę zabrać ze sobą, gdzie wymienić pieniądze we Lwowie? Napisz do Baciara – we wszystkim pomogę. 

Zakochaj się we Lwowie wiosną. 

Walory architektoniczne, brukowane uliczki, piękne widoki ze wzgórz, mnóstwo knajp i restauracji. To wszystko sprawia, że we Lwowie jako mieście zakochać się jest bardzo łatwo. A kto wie może uda się też zakochać w osobie? Wieczory panieńskie i kawalerskie we Lwowie to już norma. Czy jednak singiel ma czego szukać we Lwowie? To pytanie retoryczne, odpowiedź znajdziesz na miejscu.

Chcesz pojechać wiosną do Lwowa, ale nie wiesz jak się za to zabrać?

Napisz do Baciara - wspólnie zaplanujmy wymarzony wyjazd!
 

O mnie

Kontakt

Polub Baciara na Facebooku

Polub Baciara na Instagramie