e270f9ad2d5e16db98c6a57c1986b3e6.jpg

Wyjazd do Lwowa w 2022 roku. Aktualna sytuacja z Covid - 19. Luty 2022

Drugi miesiąc 2022 roku i sytuacja we Lwowie. Jakie są szanse na wyjazd do Lwowa jeszcze? Czy warto jechać do Lwowa zimą? 

Koronawirus na Ukrainie i we Lwowie - Luty 2022.

 

OD 5 SIERPNIA NASTĄPIŁA WYRAŹNA ZMIANA DOTYCZĄCA WJAZDU OBCOKRAJOWCÓW NA UKRAINĘ. SZCZEGÓŁY PONIŻEJ!

Wyjazd do Lwowa w 2022 roku, co trzeba zrobić?

 

AKTUALIZACJA 05.02. 2022: Od 5 sierpnia osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki (lub w przypadku Johnson&Johnson jedną dawką) mogą wjechać na terytorium Ukrainy bezwarunkowo. Osoby niezaszczepione muszą przedstawić wynik testu PCR , ale umożliwia się również  wynik testu antygenowego, który możemy wykonać w 20 minut i jest dużo tańszy niż PCR. Konieczne jest wykonanie ponownego testu (PCR lub antygenowego) już na terenie Ukrainy w ciągu 72 godzin od momentu przekroczenia granicy. 

 We Lwowie, by mogły funkcjonować restauracje wszyscy pracownicy muszą być zaszczepieni, podobnie jak klienci. Na ten moment  większość knajp działa według nowych obostrzeń i można się delektować lokalną kuchnią i trunkami. Działają też dyskoteki i kluby nocne. 

Jak przekroczyć granice polsko - ukraińską? 

Od 8 czerwca 2021 osoby w pełni zaszczepione mogą wjechać na terytorium Ukrainy bez dodatkowych czynności. Testy PCR lub antygenowe są wymagane dla osób niezaszczepionych. Dzieci poniżej 12 roku życia wjeżdzają bez obostrzeń. Obowiązuje zakup polisy ubezpieczeniowej zawierającej leczenie Covid - 19. Na szczęscie jest ona bardzo tania. Decyzją Rządu Polskiego osoby niezaszczepione przy powrocie do Polski muszą udać się na kwaranatannę, z której zwolnieni zostać mogą po negatywnym wyniku testu ( minimum 7 dni). 

Powrót ze Lwowa

Od 15 grudnia wjazd do Polski z krajów nie będących w strefie Schengen wiąże się z przedstawieniem negatywnego wyniku testu na Covid -19. Dotyczy to również zaszczepionych osób. Tak więc wracając ze Lwowa musimy wykonać test PCR lub antygenowy. 

Czy w związku z sytuacją ukraińską- rosyjską we Lwowie jest bezpiecznie?

Ostanio coraz więcej pytań w tym temacie, więc śpieszę z pomocą. Od 2014 roku i aneksji Krymu stosunki między Ukrainą i Rosją nie należą do najlepszych. Trwająca wojna w Donbasie była tematem zapomnianym i dopiero teraz jest na nowo poruszana. W kontekście Lwowa nie wpływa to znacząco ani na ogólną sytuację w mieście, a już tym bardziej na jego na jego bezpieczeństwo. Lwów nie znajduje się w orbicie zainteresowań Władimira Putina. Owszem, dochodzą wiadomości o możliwej eskalacji działań militarnych Rosji na wschodzie Ukrainy i trzeba je oczywiście brać na poważnie,  jednak nie należy brać na poważnie perspektywy latających nad naszymi głowami rakiet w trakcie pobytu we Lwowie. 

Czy warto jechać do Lwowa zimą?

Oczywiście, że tak! O tym dlaczego zimą warto pojechać do Lwowa przeczytasz w baciarskim tekście, w którym wymieniam listę argumentów przemawiających za wyjazdem o tej porze roku. 

Chcesz pojechać do Lwowa, ale nie masz pewnosci co do obostrzeń i mozliwośc wjazdu?

Napisz do Baciara - wspólnie zaplanujmy wymarzony wyjazd!
 

O mnie

Kontakt

Polub Baciara na Facebooku

Polub Baciara na Instagramie