2d19e11e59b65f20de6edc1448faad25.jpg

Wyjazd do Lwowa w 2021 roku. Aktualna sytuacja z Covid - 19.

Koronawirus pozbawił nas wielu planów, marzeń i wspaniałych chwil we Lwowie. Wiosna przynosi nam jednak chwilę oddechu i wraz z pachnącym bzem poczuliśmy zapach nadziei. Jakie są szanse na wyjazd do Lwowa w 2021 roku i czy możliwe jest wypicie zimnego piwa na lwowskim rynku jeszcze w tym roku? 

Koronawirus na Ukrainie i we Lwowie - Maj 2021.

Gdy piszę ten artykuł wciąż nie wiem, kiedy dokładnie będziemy mogli swobodnie pojechać do Lwowa. Obserwując sytuację w Polsce da się odczuć pewne odprężenie w rygorze sanitarnym, a coraz więcej źródeł informuje o otwarciu granic europejskich i rozpoczęciu kontrolowanego ruchu turystycznego. Od poniedziałku 26 kwietnia Lwów znajduje się w żółtej strefie obostrzeń co oznacza, że większość barów i restauracji może przyjmować gości w swoich ogródkach. 2 maja na Ukrainie odnotowano 5 217 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wyjazd do Lwowa w 2021 roku

Od paru miesięcy możemy wjechać na Ukrainę, ale musimy wykonać w Polsce test PCR i otrzymać negatywny wynik minimum 72 godziny przed wjazdem na Ukrainę. Musimy również obowiązkowo wykupić polisę zdrowotną obejmującą leczenie na Covid- 19. Na szczęście nie jest ona droga. Co będzie dalej?

Kiedy zostanie otwarta granica polsko-ukraińska? 

Aktualizacja na dzień 02.05.2021

Możemy teraz gdybać i zastanawiać się czy wjeżdżając na przejście nie będziemy musieli pokazywać dokumentu potwierdzajacego bycie zaszczepionym/ ozdrowieńcem. Wszystko w dużej mierze zależy od rządu ukraińskiego i uznania przez władze szczepionek, które są doprowadzone do obrotu w krajach Unii Europejskiej. Na chwilę obecną nawet będąc zaszczepionym dwoma dawkami Pfizera czy Astry Zeneci nie możemy wjechać na Ukrainę bez negatywnego wyniku testu PCR. 

Podczas wizyty w Kijowie Wicepremier Jarosław Gowin powiedział:

Cieszymy się, że na Ukrainie trwa akcja szczepień przeciw Covid-19. Polska niezmiennie zabiega, zwłaszcza na forum UE, o udzielenie Ukrainie wsparcia w sferze szczepień i zapewnienie dostaw szczepionek

Może więc niedługo oba kraje będą dla siebie zielonymi strefami lub wjazd umożliwi dokument potwierdzający szczepienie lub bycie ozdrowieńcem.

Lwów wiosna 2021

Od paru dni Lwów zaczyna odżywać. Już teraz w ogródkowych stolikach można usiąść i zjeść obiad czy napić się piwa z czego skrzętnie skorzystali co bardziej towarzyscy lwowianie, między innymi w kultowym Atlasie czy Baczewskim. Oczywiście wciąż nie wygląda to jeszcze tak jak np. dwa lata temu i trudno wyobrazić sobie 40 osobową grupę na Cmentarzu Łyczakowskim. Wyobrażam sobie jednak Ciebie drogi czytelniku jak spacerujesz sobie po Łyczakowie, Stryjskim Parku i wraz ze swoją partnerką/partnerem przysiadacie się w ogródku na zimne piwo czy lwowską kawę. Może będziesz miał szansę na zwiedzenie Lwowa na spokojnie, bez tłumów ludzi podążających za najbardziej komercyjnymi (niekoniecznie najlepszymi) miejscówkami. Może tęskniąc za Lwowem podczas kwarantanny bardziej docenimy tych, którzy musieli za nim tęsknić za nim całe życie? 

Będzie pięknie!

 

Masz już dość siedzenia w domu i po pandemii chcesz pojechać do Lwowa? Wykorzystaj sytuację!

Napisz do Baciara - wspólnie zaplanujmy wymarzony wyjazd!
 

O mnie

Kontakt

Polub Baciara na Facebooku

Polub Baciara na Instagramie