5cef00169e1954d52446ecf5ec986803.jpg

Łączy nas Lwów - czyli miasta, których mieszkańcy muszą jechać do Lwowa!

Dawniej mówiono, że każdy Polak kocha dwa miasta. To, w którym się urodził i Lwów. Było w tym sporo prawdy, ale wojna i geopolityka sprawiła, że na wiele lat o tym przysłowiu jak i o Lwowie zapomniano. Szczęśliwie czasy się zmieniły i na wycieczkę do Lwowa możemy udać się z dowolnego miasta i zagłębić się w jego historii, w której odnaleźć możemy wiele wspólnych elementów. No właśnie, mieszkańcy, których miast powinni wybrać się do Lwow? Co łączy Wasze rodzinne miasta i Lwów? W jaki sposób najdogodniej dostać się do Lwowa? Z pomocą przychodzi Wam Baciar! 

Jak dobrze wiecie, po II Wojnie Światowej Lwów znalazł się poza ustalonymi granicami Polski. W ramach rekompensaty za utracone Kresy przekazano nam tereny położone na zachód od dawnych granic, które szybko zaczęto nazywać Ziemiami Odzyskanymi. Jednym z miast na tych ziemiach był Szczecin. I to właśnie od niego zaczniemy naszą wędrówkę. Jeśli jednak korci Was, by od razu przeczytać o swoim mieście to znajdźcie je w spisie treści. Tylko pamiętajcie, by później przeczytać o innych! 

Szczecin - Lwów

Bytom - Lwów 

Gliwice - Lwów 

Przemyśl - Lwów 

Radom - Przemyśl 

Rzeszów - Lwów 

Kraków - Lwów 

Warszawa - Lwów 

Gdańsk - Lwów 

Wrocław - Lwów 

Poznań - Lwów

Szczecin – Lwów


Oba miasta dzieli prawie 1000 km i ciężko sobie wyobrazić, by ktoś z dnia na dzień mógł zmienić miejsce zamieszkania na tak odległe. Tak jednak stało się z wieloma lwowiakami, którzy musieli przenieść się ze Lwowa do dalekiego i nieznanego Szczecina. Wśród nich byli m.in. rodzice oraz rodzeństwo Kazimierza Górskiego, wybitnego selekcjonera reprezentacji Polski. To właśnie piłka nożna była dla lwowiaków odskocznią od niepewnej sytuacji geopolitycznej.  W 1955 roku z inicjatywy i pod wpływem byłych lwowskich piłkarzy, w szczególności Mieczysława Matyasa, lokalny klub zmienił nazwę z Kolejarza Szczecin na Pogoń Szczecin. Nazwa ta funkcjonuje do dziś i na stałe wpisała się do listy najważniejszych polskich klubów piłkarskich. Dlatego każdy fan szczecińskiego klubu powinien udać się na wycieczkę do Lwowa, w miejsce, gdzie sport łączy się z historią. Może znajdzie tam również dom swoich przodków


Pozostaje pytanie jak poradzić sobie z odległością?

Szczecin – Lwów transport. Jak dostać się ze Szczecina do Lwowa? 

🛫Najwygodniej i najszybciej możemy polecieć samolotem. Warto zarezerwować bilet w dobrej cenie i przylecieć ze Szczecina na lotnisko Daniela Halickiego we Lwowie. A tam będzie już czekać Baciar. 


🚗🚌 Samochodem i przede wszystkim autobusem jest zdecydowanie najdłużej, a jeśli chcemy jechać bezpośrednio do Lwowa to dochodzi kolejka na granicy. Dlatego lepiej zostawić auto w Przemyślu i Medyce, stamtąd przejściem pieszym dostać się na Ukrainę i dojechać transportem lokalnym. 


🚄 Dobrym - aczkolwiek czasowym - rozwiązaniem jest pociąg relacji Szczecin – Przemyśl. Na stacji końcowej Przemyśl kończymy podróż, a stamtąd do Lwowa jest już rzut beretem.

Co będąc ze Szczecina warto zobaczyć we Lwowie?

Miejsca związane z Kazimierzem Górskim i Pogonią Lwów. Ulica Akademicka, gdzie stał pomnik Kornela Ujejskiego obecnie znajdujący się w Szczecinie. 

Bytom - Lwów

Podobnie jak w przypadku Szczecina, spoiwem łączącym Bytom ze Lwowem jest piłka nożna. W Zachodnipomorskim powstała Pogoń Szczecin, a w Bytomiu sukcesy święciła Polonia Bytom, której barwy nawiązują do tradycji lwowskiej Pogoni. W Polonii Bytom grali między innymi legendarny Wacław Kuchar legenda lwowskiej Pogoni, a także Michał Matyas i Ryszard Koncewicz, którzy w przyszłości zostali trenerami kadry narodowej. Do Bytomia i na Śląsk po wojnie przybyło wielu lwowiaków i kresowiaków, dla których mecze Polonii stały się choć w części substytutem tego co utracone i możliwością spotkania się z dawnymi przyjaciółmi i poopowiadania sobie o mieście, o którym w PRL-u mówić otwarcie nie było wolno. Zupełnie inaczej sytuacja ma się obecnie i Kresy oraz Polacy we Lwowie zawsze mogą liczyć na pomoc bytomian, na co dowodem są liczne zbiórki pieniędzy przeznaczonych na pomoc kresowiakom. Warto więc mieszkając w Bytomiu wybrać się na wycieczkę do Lwowa!

Bytom – Lwów transport. Jak dostać się z Bytomia do Lwowa?

🚗 Najwygodniej jest wsiąść w samochód i jechać autostradą A4 do Przemyśla i będąc tam podjąć decyzję albo o pozostawieniu auta i przejściu przez granicę w Medyce pieszo i transportem lokalnym dostać się do Lwowa lub przekroczyć swoim autem granicę.

🚌 Jeśli nie chcemy męczyć się za kierownicą możemy skorzystać z usług przewoźników i tutaj podobnie jak przy samochodzie wybieramy metodę dojazdu. 

Co będąc z Bytomia warto zobaczyć we Lwowie?

Miejsca związane z Pogonią Lwów, jej dawny stadion, a także wybrać się na mecz reaktywowanej Pogoni! 

Dzielnica we Lwowie, w której wychowywał się Kazimierz Górski.

Gliwice - Lwów 

Mieszkając w Gliwicach każdy zna słynne leżące lwy rzeźby Johanna Gottfrieda Schadowa zlokalizowane w parku Chopina. Wiedzcie, że podobizn lwa we Lwowie jest znacznie więcej i dla lubiących poszukiwania jest to dobry pretekst do wędrówek po mieście. Gliwice tak jak kilka innych śląskich miast stały się dla lwowiaków i kresowiaków powojennym domem. Do miasta wraz z rodziną przybył m.in. malutki Wojtek Pszoniak, który po latach stał się wielkim aktorem teatralnym i filmowym.

3 z 4 dziekanów nowo powstałej Politechniki Śląskiej w Gliwicach pochodziło ze Lwowa a łącznie 14 profesorów Politechniki Lwowskiej oraz dziesiątki asystentów i dziekanów zasiliło śląską uczelnię. Kresowiacy przyczynili się również do powstania klubu sportowego Piast, który barwami nawiązujący do lwowskiej Pogoni. 

Jak widać świat artystyczny, sportowy i naukowy mogą znaleźć w Gliwicach i Lwowie swoje wspólne miejsce. Dlatego dla mieszkańców Gliwic wycieczka do Lwowa powinna być obowiązkowym punktem!

Gliwice - Lwów transport. Jak dojechać do z Gliwic do Lwowa?

🚗 Najwygodniej jest wsiąść w samochód i jechać autostradą A4 do Przemyśla i będąc tam podjąć decyzję albo o pozostawieniu auta i przejściu przez granicę w Medyce pieszo i transportem lokalnym dostać się do Lwowa lub przekroczyć swoim autem granicę.

🚌 Jeśli nie chcemy męczyć się za kierownicą możemy skorzystać z usług przewoźników i tutaj podobnie jak przy samochodzie wybieramy metodę dojazdu. 

Co będąc z Gliwic warto zobaczyć we Lwowie?

Politechnika Lwowska, dom Wojciecha Pszoniaka i Adama Zagajewskiego. I warto szukać lwów!

Lwowskie lwy, ponad 600 do odszukania.

Przemyśl - Lwów 


Rodzinne miasto Baciara. Przemyśl to tak naprawdę mniejszy Lwów, braciszek, który zachwyca swym pięknem i spokojną, beztroską atmosferą. Przemyśl jest też najlepszą bazą wypadową do Lwowa. Zawsze zachęcam grupy, by przed przyjazdem do Lwowa wstąpiły do Przemyśla i spędziły w nim kilka godzin, bo jest to doskonały wstęp do wycieczki do Lwowa.

Będąc we Lwowie nie sposób nie usłyszeć o lwowskich Orlętach, ale na równie wielki szacunek zasługują Orlęta przemyskie, które w pierwszych dniach listopada 1918 roku wzorem swoich kolegów i koleżanek ze Lwowa ruszyły do walki o swoje miasto. Gdyby nie odbicie Przemyśla, niemożliwa byłaby odsiecz Lwowa organizowana przez Generała Roję, opierającej się w dużej mierze na transporcie kolejowym, którego trasa do Lwowa przebiega przez Przemyśl. Przemyśl to ponadto wielowiekowa wielokulturowość, eklektyczna architektura i najlepsze warunki do wypicia piwa siedząc na rynku w pełnym letnim słońcu. Przemyśl to i jedź na wycieczkę do Lwowa! 

Przemyśl – Lwów transport. Jak dostać się z Przemyśla do Lwowa? 

🚄 Pociągiem – jak tylko wróci do kursów, około 2 godziny podróży.

🚶‍♂️ Przejście pieszo przez granicę, a następnie transportem  lokalnym pojechać do Lwowa.

🚗 Samochodem przez granice – można, ale po co?

Co będąc z Przemyśla warto zobaczyć we Lwowie?

Miejsca związane z Orlętami Lwowskimi, cmentarz Obrońców Lwowa, miejsca związane z Rudolfem Weiglem. 

W tym miejscu we Lwowie badani nad Tyfusem Plamistym prowadził Rudolf Weigl.

Radom - Lwów 


Radomskie Towarzystwo Miłośników Lwowa od lat promuje miasto Lwów w Radomiu, dbając o jego historie, pamięć i eksponując wątki, które łączą oba te miasta. Wielu Radomiaków ruszyło w 1918 roku bronić Lwowa w trakcie walk z Ukraińcami, a na radomskim cmentarzu przy ulicy Limanowskiego spoczywa Wacław Kotowicz, student Politechniki Lwowskiej, który pochodził ze Lwowa i zginął trzeciego dnia walk stając się symbolem braterskiej pomocy. Ale żeby nie było tylko smutno warto dodać, że w Radomiu urodził się raper Kękę, który w utworze Jeden Kraj znakomicie przybliżył młodszemu pokoleniu Lwów oraz Kresy. 

Radomiacy, może zatem przejdziemy się razem Łyczakowską? Wycieczka do Lwowa dostarczy Wam również wielu innych doznań.

Radom - Lwów transport. Jak dostać się z Radomia do Lwowa?

🚗Samochodem/ autokarem bezpośrednio do Lwowa lub alternatywnie do Przemyśla/ Medyki.  🚶‍♂️ Stamtąd przejść pieszo przez przejście i lokalnym transportem udać się do Lwowa. 

Co będąc z Radomia warto zobaczyć we Lwowie:

Cmentarz Obrońców Lwowa oraz udać się na spacer ulicą Łyczakowską śladami jej sławnych mieszkańców. 

Ulica Łyczakowska we Lwowie.

Rzeszów - Lwów 


W dwudziestoleciu międzywojennym Lwów był stolicą polskiej nauki, kultury i sportu i miastem niewątpliwie bardzo szybko rozwijającym się. Działo się tak aż do momentu  gdy zostało brutalnie przerwane przez spadające niemieckie bomby. Rzeszów i Lwów łączyła Galicja, ale z całym szacunkiem, gdzie Rzeszowowi było do Lwowa!  Kilkadziesiąt lat później dla młodych lwowiaków to Rzeszów jest miejscem, o którym marzą w kontekście pracy i życia w Polsce. Współczesny Rzeszów jest najlepszym przykładem rozwoju, innowacyjności i energii leżącej w polskim społeczeństwie i bardzo często dla rzeszowiaków i rzesziowianek organizuję wieczory kawalerskie i wieczory panieńskie we Lwowie. Historycznie warto wspomnieć o rzeszowiakach, którzy stanęli do walk o Lwów w 1918 roku. Michał Karaszewicz Tokarzewski, dowódca odsieczy lwowskiej mógł od razu liczyć na pomoc dwóch rzeszowskich oddziałów – kompanii legionowej i studenckiej. 

Rzeszów - Lwów transport. Jak dostać się z Rzeszowa do Lwowa?


🚗🚌 Rzeszowianie mają bardzo komfortowe możliwości dostania się do Lwowa. Dzięki autostradzie możemy wygodnie dostać się samochodem lub autobusem prosto do Lwowa.

🚄🚶‍♂️Dobrą bazą wypadową jest pobliski Przemyśl skąd możemy pojechać do Lwowa pociągiem lub przekroczyć przejście graniczne pieszo. 

 

Co będąc z Rzeszowa warto zobaczyć we Lwowie?

Dom Wojciecha Kilara wybitnego kompozytora, który urodził się we Lwowie, a po wojnie mieszkał w Rzeszowie. 

Kraków - Lwów 


Dwaj galicyjski bracia. I jak to w przypadku rodzeństwa miłość łączy się tu z kłótniami i uszczypliwościami. Który Teatr Wielki jest ładniejszy, krakowski czy lwowski? Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Jana Kazimierza? Pogoń czy Cracovia? Można by tak wyliczać w nieskończoność. Jednak skupmy się na tym co łączy Kraków i Lwów. A łączy ich piłka! Jak wiemy pierwszy oficjalny polski mecz piłki nożnej odbył się we Lwowie.  W 1894 roku na zlocie Sokoła, organizacji, z której wykuło się niepodległościowe pokolenia, na boisku spotkali się zawodnicy Lwowa i Krakowa właśnie. Po 6 minutach rywalizacji i bramce lwowian mecz, ku rozpaczy krakusów zakończono. Kibicom Wisły Kraków nie trzeba przedstawiać Józefa Szkolnikowskiego, jednego z założycieli Białej Gwiazdy i Obrońcy Lwowa w 1918 roku. Kraków i Lwów to przecież Stefan Banach! Gdyby Hugo Steinhaus nie przechadzał się krakowskimi plantami i nie usłyszał rozmowy Banacha to świat matematyki pozbawiony by został geniusza, a lwowskie knajpy niezrównanego birbanta. A Stanisław Lem? Wybitny pisarz, który po wojnie zamienił Lwów na Kraków. Wymieniać można bez końca, ale lepiej usłyszeć o tym we Lwowie, przy kuflu piwa lub kawie, na lwowskim pięknym rynku! Od razu będziecie mogli go porównać do rynku w Krakowie.

Kraków - Lwów transport. Jak się dostać z Krakowa do Lwowa?

🚗🚌 Autostradą A4 z Krakowa do Przemyśla i tam decyzja czy jedziemy samochodem/autobusem przez granicę czy zostawić auto w Przemyślu lub parkingu w Medyce i przejść przez przejście piesze i dostać się do Lwowa lokalnym transportem. 

🛫Bezpośredni lot z Krakowa na lotnisko Daniela Halickiego we Lwowie, warto znaleźć dogodny termin z tanimi lotami do Lwowa.

🚄🚶‍♂️Pociągiem do Przemyśla i stamtąd wsiąść w pociąg relacji Przemyśl – Lwów, albo przejść przez przejście piesze o czym pisałem wyżej.

Co będąc z Krakowa warto zobaczyć we Lwowie?

Dom Stanisława Lema, miejsca związane ze Stefanem Banachem, no i oczywiście Teatr Wielki (Operę).

Warszawa - Lwów 

 

Szewcowi Warszawskiemu i pułkownikowi wojsk napoleońskich z 1794 roku Mieszczaństwo Lwowskie.

Taki napis zobaczymy na pomniku Jana Kilińskiego stojącym w samym środku Parku Stryjskiego. Lwów zawsze lubił Warszawę i jego mieszkańców, którzy mogli we Lwowie zawsze liczyć na gościnę i pomoc w najcięższych chwilach. Wielu powstańców styczniowych uciekało przed represjami właśnie z Warszawy do Lwowa i tutaj zostali pochowani na Cmentarzu Łyczakowskim. Wiecie, że w Grobie Nieznanego Żołnierza znajdują się szczątki żołnierza wybrane podczas uroczystej ceremonii właśnie we Lwowie, na Cmentarzu Obrońców Lwowa? 
Dla mnie Warszawa i Lwów będą miastami, które na zawsze naznaczyła II Wojna Światowa i jej tragiczne konsekwencje. Oczywiście Warszawa po Powstaniu Warszawskim była doszczętnie zniszczona i pozbawiona większości mieszkańców, ale została w granicach Polski i wspólnymi siłami całego kraju została odbudowana stając się dumnym, tętniącym życiem europejskim miastem. We Lwowie po wojnie niemal wszystko zostało na swoim miejscu, kamienice, domy, kościoły. Nie było tam już jednak polskich flag ani większości przedwojennych mieszkańców. Przez wiele lat pamięć o Lwowie była zamazywana i choć Lwów odżył po sowieckiej szarzyźnie i jest dobrze bawiącym się i rozrywkowym miastem, to gdzieś pomiędzy tymi domami i wyłaniającymi się zza odpadających tynków polskimi napisami jest ta szczególna, ciężka do opisania nostalgia za tym co utracone. Dlatego, moi drodzy Warszawiacy warto byście się o niej przekonali i pojechali do Lwowa!

Warszawa – Lwów transport. Jak dostać się z Warszawy do Lwowa?

🚗🚌 Samochodem/autobusem do Przemyśla i tam decyzja czy jechać przez granicę czy zostawić auto w Przemyślu/ Medyce i przejść przez przejście piesze🚶‍♂️ Następnie dostać się do Lwowa lokalnym transportem. 

🛫 Bezpośredni lot z Warszawy na lotnisko Daniela Halickiego we Lwowie, warto znaleźć dogodny termin z tanimi lotami do Lwowa.

🚄🚶‍♂️ Pociągiem do Przemyśla i stamtąd wsiąść w pociąg relacji Przemyśl – Lwów, albo przejść przez przejście piesze o czym pisałem wyżej.

Co będąc z Warszawy warto zobaczyć we Lwowie?

Pomnik Kilińskiego, dom Jerzego Janickiego, twórcy najbardziej warszawskiego z warszawskich seriali - Dom 

Nagrobek Konstantego Ordona, obrońcy Reduty Warszawskiej podczas powstania listopadowego.

Gdańsk - Lwów 

Lwowianie zawsze będą wdzięczni gdańszczanom za gościnę jakiej udzielili Królowi Janowi III Sobieskiemu, który w postaci pomnika spogląda na przechadzających się po gdańskim Targu Drzewnym. Społeczeństwo lwowskie dumne ze swojego króla, który we Lwowie mieszkał, postanowiło w rocznicę wiktorii wiedeńskiej uhonorować go pięknym pomnikiem w centrum miasta. Niestety Sowieci mieli innych bohaterów i nakazali albo Sobieskiego przemianować na Chmielnickiego albo wynosić mu się ze Lwowa. I co mógł więc nasz król zrobić? W 1950 roku zagościł na warszawskim Wilanowie, by po 16 latach przenieść się do pięknego Gdańska, gdzie stoi po dziś dzień i może liczyć na zaloty gdańskich kwiaciarek. Już z tego powodu gdańszczanie powinni udać się podróż do Lwowa! 

Gdańsk - Lwów transport. Jak dostać się z Gdańska do Lwowa?

🚗🚌 Samochodem/autobusem przez całą Polskę aż do Przemyśla i tam decyzja czy jechać przez granicę czy zostawić auto w Przemyślu lub parkingu w Medyce i przejść przez przejście piesze i dostać się do Lwowa lokalnym transportem. 

🛫Bezpośredni lot z Gdańska na lotnisko Daniela Halickiego we Lwowie, warto znaleźć dogodny termin z tanimi lotami do Lwowa.

🚄🚶‍♂️ Pociągiem do Przemyśla i stamtąd wsiąść w pociąg relacji Przemyśl – Lwów, albo przejść przez przejście piesze o czym pisałem wyżej.

Co będąc z Gdańska warto zobaczyć we Lwowie?  

Kamienica Jana Sobieskiego na lwowskim rynku. Lechia Gdańsk powstała dzięki byłym piłkarzom Lechii Lwów, którzy po wojnie budowali jej siłę, a nazwą i barwami nawiązywali do łyczakowskiego klubu, więc warto przejść się Łyczakowską i poczuć jak się tam oddychało. 

Wrocław - Lwów 

Pan z Wrocławia? Bo ja też ze Lwowa!

Tak po II Wojnie Światowej witali się lwowiacy, którzy musieli opuścić miasto i udać się na ziemie odzyskane, w dużej mierze to Wrocławia właśnie. O ile w innych miastach reaktywowano sportowe dziedzictwo Lwowa to Wrocław stał się kontynuatorem jego naukowej i akademickiej sławy. Heroiczne ratowane bezcenne zbiory Ossolineum lwowskiego przenoszono do Wrocławia, w podobny sposób w mieście znalazła się monumentalna Panorama Racławicka. Powojennym dziekanem Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego był Hugo Steinhaus, jeden z liderów lwowskiej szkoły matematycznej i mentor Stefana Banacha. Na skwerze Kazimierza Idaszewskiego we Wrocławiu znajduje się pomnik honorujący profesorów lwowskich zamordowanych przez Niemców na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w 1941 roku. Prezydent Wrocławia często odwiedza Lwów i składa kwiaty pod lwowskim pomnikiem profesorów. Wspaniały przykład pamięci i podziękowania. 
Z czystym sercem i sumieniem mówię zatem - Wrocławianie, przybywajcie do Lwowa, poczujecie się jak u siebie!

Wrocław – Lwów transport. Jak się dostać z Wrocławia do Lwowa?

🚗🚌 Samochodem lub autobusem autostradą A4 do Przemyśla i tam decyzja czy jechać przez granicę czy zostawić auto w Przemyślu lub parkingu w Medyce i przejść przez przejście piesze i dostać się do Lwowa lokalnym transportem. 

🛫Bezpośredni lot z Warszawy na lotnisko Daniela Halickiego we Lwowie, warto znaleźć dogodny termin z tanimi lotami do Lwowa.

🚄🚶‍♂️Pociągiem do Przemyśla i stamtąd wsiąść w pociąg relacji Przemyśl – Lwów, albo przejść przez przejście piesze o czym pisałem wyżej.

Co będąc z Wrocławia warto zobaczyć we Lwowie?

Dawne Ossolineum, pawilon panoramy Racławickiej oraz zobaczyć kto zajął miejsce Aleksandra Fredry, którego pomnik po wojnie przeniesiono ze Lwowa do Wrocławia. 

Lwowskie Ossolineum

Poznań - Lwów

W lutym 1919 roku generał Józef Dowbor-Muśnicki ogłosił zaciąg ochotników z Wielkopolski, który miał pomóc polskim mieszkańcom Lwowa w obronie swojego miasta.  Prezencja, ubiór i dumna postawa kontrastowały z mizernym obrazem oblężonego miasta, a dla umęczonych mieszkańców Wielkopolanie byli powiewem nadziei z zachodu. Inaczej postrzegali ich Ukraińcy, z lękiem wspominający „rogatych diabłów”, którzy tak mocno dali im się we znaki. Wielkopolskę i Galicję dzieliło wiele, ale wspólna walka o Lwów i Polskę różnice te zupełnie zniwelowały. Po II Wojnie Światowej nowego miejsca zamieszkania potrzebowało wielu kresowiaków i lwowiaków, a Poznań stał się adresem m.in. dla aktorki Krystyny Feldman, genialnego matematyka Władysława Orlicza czy Tadeusza Szeligowskiego. Jak widać poznaniacy i lwowianie w swoich miastach mogą czuć się jak u siebie w domu. Przekonajcie się sami!

Poznań – Lwów transport. Jak się dostać z Poznania do Lwowa?

🚗🚌 Samochodem lub autobusem autostradą A4 do Przemyśla i tam decyzja czy jechać przez granicę czy zostawić auto w Przemyślu lub parkingu w Medyce i przejść przez przejście piesze i dostać się do Lwowa lokalnym transportem. 

🛫Bezpośredni lot z Poznania na lotnisko Daniela Halickiego we Lwowie, warto znaleźć dogodny termin z tanimi lotami do Lwowa.

🚄🚶‍♂️Pociągiem do Przemyśla i stamtąd wsiąść w pociąg relacji Przemyśl – Lwów, albo przejść przez przejście piesze o czym pisałem wyżej.

 

Co będąc z Poznania warto zobaczyć we Lwowie?

Dom Krystyny Feldman, Uniwersytet Jana Kazimierza.

 

Lwów to jedno z najpiękniejszych miast na świecie, w którym każdy Polak ze względu na historię czuję się jak u siebie w domu. Jeśli chcesz zatem pojechać do Lwowa pisz do Baciara - wspólnie zaplanujmy wymarzony wyjazd! Pomagam w organizacji wyjazdu do Lwowa od transportu, poprzez rezerwacje aż po zwiedzanie miasta. 

O mnie

Kontakt

Polub Baciara na Facebooku

Polub Baciara na Instagramie